Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

SKOCZNIA NARCIARSKA
WIELKA KROKIEW W ZAKOPANEM

W latach 2004-2008 firma SPORTDATA cyklicznie obsługiwała zarówno letnie, jak i zimowe imprezy odbywające się na Skoczni Narciarskiej Wielka Krokiew w Zakopanem. Zimowy Puchar Świata oraz letnie Grand Prix dzięki ogromnej popularności skoków narciarskich każ- dorazowo gromadziły na skoczni kom- plet widzów. Nad płynnym procesem ich wpuszczania czuwał system kontroli biletów firmy SPORTDATA. 20 punktów kontrolnych z ręcznymi czytnikami bile- tów obsługiwanymi przez ochronę unie- możliwiły ponowne wejścia na już wy- korzystane bilety oraz na bilety podrobione. Proces kontroli biletów nadzorowany przez system wideo nadzoru weryfikował pracę służb ochrony zapobiegając nadużyciom oraz zapewniał identyfikację osób wchodzących na obiekt.

Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza usytuowana jest na północnym stoku góry Krokiew w Tatrach. Zbudowana została według projektu Karola Stryjeńskiego, uroczyście otwarta 22 marca 1925. Jej obecny punkt konstrukcyjny jest usytuowany na 120. metrze. Skocznia wyposażona jest w sztuczne oświetlenie, które jest potrzebne w rozgrywaniu konkursów wieczornych.

Trybuny Wielkiej Krokwi mogą pomieścić ok. 50 tys. osób, dzięki czemu jest to jeden z największych obiektów sportowych w Polsce pod względem pojemności trybun. Podczas konkursu Pucharu Świata w 2002 pod skocznią zgromadziła się ponad 53-tysięczna publiczność. Obecnie przy okazji zawodów najwyższej rangi udostępniane są bilety w liczbie od 22 do 28 tysięcy.
Copyright 2011 © SPORTDATA | ARENA ON-LINE
Home |  O firmie  |  Realizacje  |  Pobierz  |  Kontakt